האם יש חשיבות בתכנון הגינה כבר בשלב תכנון הבית

בשעה טובה, חתמתם על עסקת הרכישה של בית חדש. נקודת הפתיחה שלכם היא מצוינת: הבית כולל בתוכו חצר, שאתם מאמינים שתשפר את איכות החיים ומראה הבית במידה ניכרת. ובכן, אתם לא לבד מפני שכיום, גם בעידן הבניה העירונית, ניתן לראות רבים המעוניינים בבית שיעניק אווירה טבעית, רגועה, אולי אפילו כפרית. וכך, אפשר לראות יותר ויותר פרויקטים המבטאים את זה בדיוק, ומציעים דירות קרקע עם גינות מרווחות, או אפילו פארק ירוק ורחב ידיים לשימוש הדיירים. פרוייקטים מהסוג הזה, ביניהם בולטת שכונת הדר גנים בפתח תקווה, הם אחד הדברים החמים בתחום הנדל''ן כיום.

מה שחשוב שתתנו עליו את הדעת הוא שלא רק שעליכם להשקיע מאמצים ומחשבה רבה בתכנון הגינה, אלא שרצוי שתעשו זאת בעיתוי המתאים לכך. האם המועד הנכון הוא מועד תכנון הבית כולו? כפי שתראו מיד, התשובה לכך נוטה להיות חיובית בהחלט.

כך התכנון נעשה יותר נוח

לא קשה למצוא סיבות בגינן רצוי שתכנון הגינה ייעשה מוקדם ככל האפשר. הסיבה הראשונה לכך, ויש שיגידו שגם העיקרית, היא שכל החלטה הנוגעת לגינה פשוטה הרבה יותר לביצוע לפני שהבית מוקם הלכה למעשה. כלומר, לפני שיש יסודות מוצקים או חללים המקטינים את האפשרויות במידה ניכרת. פעולות דוגמת חפירת בורות חלחול, שבירת שבילים או הזזת אזורים שונים בגינה נחשבים לפשוטים באופן יחסי כשאין סביב את רכיבי הבית, והופכים למשימה מורכבת עד בלתי אפשרית לאחר הקמתו.

חשיבותו של שילוב

נקודה משמעותית אחרת שראוי לתת עליה את הדעת היא שכאשר מתכננים באופן מקביל, פחות או יותר, את הבית והגינה, קל הרבה יותר ליצור ביניהם את ההתאמה העיצובית. בכוחה של התאמה זו ליצור שלם הגדול מסך החלקים שלו, בין השאר באמצעות שמירה על סגנון עיצובי דומה, או אפילו שימוש בבעלי מקצוע חופפים.

ההיבט הכלכלי של התכנון המוקדם

בהמשך לנקודות שהועלו מעלה, אפשר לטעון בפה מלא כי תכנון מוקדם של הגינה מאפשר לחסוך לא מעט כספים. אחרי הכול, בדרך זו ניתן לבצע את השינויים על הנייר ולא בשטח, מבלי שיש צורך לשנות היבטים שונים של הבית עצמו, על כל העלויות הכרוכות בשיפוצים מהסוג הזה. החיסכון שניתן להשיג בדרך זו עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים (אם לא מעבר לכך), סכום כסף שכל משפחה ישראלית הייתה בוודאי שמחה לחסוך. זאת ועוד, חיסכון שכזה אף מאפשר להשקיע יותר בגינה עצמה, ובכך לשפר את קרנה עוד יותר.


 • מבצעי העונה
  • קצת עלינו
   • גינות גג
    • טיפים
     • אזורי פעילות
      שם:
      טלפון:
      עיר:
       

      ראשי

      המלצות

      מבצעים

      גלריה

      צור קשר

      מבצעי העונה

      קצת עלינו

      גינות גג

      טיפים 
      אזורי פעילות
       
      גננים
      גנן
      גננים לפי אזור
      גינה
      עיצוב גינה

      דירות ברחובות

      גיזום עצים

      כריתת עצים

      תכנון גינה
      תאורת גינה
      הקמת גינה
      גינה מעוצבת
      גינת גג
      אחזקת גינה
      בניית גינה
      גינות

      גינות נוי
      בניית גינות 

      ריהוט גן

      עיצוב גינות
      תכנון גינות
      הקמת גינות
      גינות מעוצבות
      גינות גג
      אחזקת גינות
       
      גינון
      עיצוב גינון

      גינון גגות
      כלי גינון
      ציוד גינון
      עבודות גינון
      אדריכלות נוף
      עיצוב גנים
      תכנון גנים
      עיצוב גן
      אדריכל נוף

      שיתופי פעולה

      האתר הינו אתר פרסומי המאגד בתוכו בעלי מקצוע מהתחום. אין בעלי האתר ומחברי התכנים השונים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות עבודתם של בעלי המקצוע או שימוש במידע המופיע באתר. האתר שייך לחברת תותח האינטרנט בע"מ, Totach Internet LTD

       © כל הזכויות שמורות. השימוש כפוף לתקנון האתר   |   עיצוב אתרים: סטודיו פאולה