כיצד להתאים תאורת חוץ לגינה

כיצד להתאים תאורת חוץ לגינה

תאורת גן ותאורת חוץ דורשת תכנון מוקדם, ובעיניו של כל מעצב גינות בעל ניסיון מספק, הרי שמדובר בחלק אינטגראלי מהליך התכנון של גינות נוי, בין אם ביתיות ובין אם ציבוריות. תכנון תאורת חוץ חייב להשתלב נכונה בקונספט התכנון הכללי, תוך התאמה יתרה לסוג ואופי הגינה, תוך התחשבות מרבית בצרכי בעלי ומשק הבית.

נראה שכמעט כולם אוהבים גינות נוי ביתיות

בבית פרטי, משמשת גינת הנוי את דיירי הבית משך רוב חודשי השנה (בעיקר כאשר מדברים על האקלים הישראלי הנוח יחסית רוב ימות השנה) לפעילויות שונות במשך שעות היום והלילה. ברדת החשכה, נדרשת תאורת חוץ מתאימה, להארכת משך השהייה בחוץ. מלבד הפונקציונאליות שבעניין, התאורה מחזיקה גם באופי ויופי משלה, ויכולה להוסיף חן ייחודי לגינה.

תכנון נכון של תאורת חוץ וגן

במהלך תכנון תאורת חוץ לגינה, ראוי לקחת בחשבון את הפונקציות הקיימות בגינה, וכך ליצור התאמה מרבית ביניהן. תכנון נכון מתייחס לחלקי השונים של הגינה. תכנון טוב יעניק מענה, למשל, לאזור פינות הישיבה בגינה, אזורי הנוי (עציצים ועוד) והאזור המדושא. צרכים שונים לאזורים שונים ובהתאמה לזאת – גם אופי ומיקום התאורה.

מטרה עיקרית בעיצוב תאורת גן היא הבלטת היופי הטבעי האוניברסאלי והמעצים, תוך מתן תוספת בריאה של נגיעות מיוחדות. תאורת גן מחזיקה בתפקיד חיוני של הדגשת אזורים מסוימים, לטובת יצירה של תחושת נוחות אופטימאלית, שתהיה גם ידידותית לכולם.

מהם סוגי האור לה מעניקה תאורת הגן מענה?

 • אור מתפשט לסביבה כולה – מתאים עבור אזורים נבחרים בגינה (ערוגות פרחים ועציצים), ונעשה שימוש בגופי תאורה עם יכולת פיזור טובה.

 • אור נקודתי ומרוכז – אלומות אור ממוקדות. תאורת חוץ מסוג זה ממוקדת בכלי נוי ועצים הממוקמים בגינה.

תכנון ראוי של גינת נוי ישלב בין שניהם, לכדי תרומה מעולה לעיצוב הגינה – פתרון משולב ופרקטי של הארת שטחים שונים בגינה, תוך יצירת תחושות נוחות ונעימות בזמן השהיה בה.

עוד אודות תכנון תאורת גינה

אספקט חשוב נוסף במהלך תכנון תאורת גן וחוץ – חיסכון בחשמל. כולם יסכימו שתאורת גן מעניקה רבות ליופייה של הגינה, ומציגה פיתרון נהדר לבעלי הבית, ניתן בנוסף לתאורה לשים לשים גריל גז לגינה, תוכלו להנות משהיה בחוץ וכל-כך קרוב לסלון ולמטבח, בעת שהיא ניתנת לניצול גם בשעות הלילה, המוקדמות או המאוחרות.

ובכל זאת, יש להעניק תשומת לב גם למקומות בהם ניתן לחסוך בחשמל, שהרי תאורה היא צרכנית חשמל נאמנה. ישנן דרכים רבות לטובת חיסכון בחשמל, אולם יש לתכנן זאת מראש, עוד מהשלבים המוקדמים של תכנון התאורה לגינה; מפסקים אוטומטיים הניתנים לכוונון מראש, מפסקים נפרדים לאזורי הגינה השונים, בחירת גופי תאורה חסכניים בחשמל, שגם דורשים תדירות החלפה נמוכה, שימוש בגופים עם מנגנון אור-צל, היודע לכבות את התאורה עם עלות השחר וכיוצא בזה.


 • מבצעי העונה
  • קצת עלינו
   • גינות גג
    • טיפים
     • אזורי פעילות
      שם:
      טלפון:
      עיר:
       

      ראשי

      המלצות

      מבצעים

      גלריה

      צור קשר

      מבצעי העונה

      קצת עלינו

      גינות גג

      טיפים 
      אזורי פעילות
       
      גננים
      גנן
      גננים לפי אזור
      גינה
      עיצוב גינה

      דירות ברחובות

      גיזום עצים

      כריתת עצים

      תכנון גינה
      תאורת גינה
      הקמת גינה
      גינה מעוצבת
      גינת גג
      אחזקת גינה
      בניית גינה
      גינות

      גינות נוי
      בניית גינות 

      ריהוט גן

      עיצוב גינות
      תכנון גינות
      הקמת גינות
      גינות מעוצבות
      גינות גג
      אחזקת גינות
       
      גינון
      עיצוב גינון

      גינון גגות
      כלי גינון
      ציוד גינון
      עבודות גינון
      אדריכלות נוף
      עיצוב גנים
      תכנון גנים
      עיצוב גן
      אדריכל נוף

      שיתופי פעולה

      האתר הינו אתר פרסומי המאגד בתוכו בעלי מקצוע מהתחום. אין בעלי האתר ומחברי התכנים השונים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות עבודתם של בעלי המקצוע או שימוש במידע המופיע באתר. האתר שייך לחברת תותח האינטרנט בע"מ, Totach Internet LTD

       © כל הזכויות שמורות. השימוש כפוף לתקנון האתר   |   עיצוב אתרים: סטודיו פאולה