הדברת מזיקים בגינה

הידעתם? 
*כ- 20% מהצמחים בגינתכם עלולים להיפגע על ידי מזיקים. הדברת מזיקים השנה אינה מונעת את הישנות הופעתם ונזקם בשנה הבאה. גנן מקצועי מכיר היטב ת מחזוריות הופעתם של מזיקים ויכול להציע לכם שירות הדברה מקצועי ואפקטיבי.
* מזיקים פועלים בעיקר במשך שלוש עונות. בחורף שכיחותם פחותה  הואיל והטמפרטורות הנמוכות מבריחות אותם.
* על מנת לטפל באופן יעיל במזיקים חשוב לאבחן מי מהם נטפל לצמח ומזיק לו.  לשם כך נדרשים ידע וניסיון של גננים מקצועיים.
* רצוי ומומלץ להימנע ככל שניתן מחומרי הדברה כימיים הן בשל הסכנה הגלומה בהם לבעלי חיים ( שלא לדבר על בני אדם...) והן מאחר שעם הזמן המזיקים מפתחים עמידות להם ויוצרים בהכרח מצב המחייב טיפולים אגרסיביים יותר בגינה ודישונה. כמו כן הדברה כימית גורת להפרת המערכת הביולוגית, שגלומה בה גם תועלת לגינה, הואיל ולבד מפגיעתה במזיקים היא פוגעת גם בבעלי חיים התורמים לדישון הגינה ובהם: חיידקים, שלשולים וחרקים שונים.

על מנת להיאבק בכנימות ובסוגים אחרים של מזיקים לרשותכם תרסיסים עשויים מחומרים טבעיים ( נימגאד, טימורקס, זוהר נוי ועוד).  אגב, קיימת גם "תרופות סבתא"- במירכאות או בלעדיהן: מי סבון או סודה לשתייה המסייעים לחיסול כנימות ואם לא לחסלן כליל-  להאט ולצמצם את קצב ההתרבות שלהם; פרחי שום מרחיקים עש ומעופפים אחרים; שיבא משמש מלכודת לכנימות ולחרקים. אגב, סוגים רבים של צחמי תבלין נמצאו יעילים  להרחקת מזיקים. לבד מהעשרתם את הגינה בטעם ובריח הם "עושים" גם עבודה חשובה וחיונית במאבק נגד מזיקים. הם צמחים אלה נמנים: רוזמרין, עירית, ריחן, מרווה, נענע ועוד.
כמו  כן יש  זוחלם ומעופפים כגון: חיפושית פרת משה רבנו, גמל שלמה וארינמל שטורפים את הכנימות ואת החרקים הזעירים המעופפים באוויר ובכך תורמים לשמירה על האיזון הביולוגי.
נגד זבובים יעילים תכשירים שיש בהם פורמונים, אשר ריחם מושך זבובים אל מקום, שבו ניתן ללכוד אותם בדבק או במלכודת זבובים.
חשוב לציין, כי אם מכל סיבה שהיא לא ניתן להשתמש בחומרי הדברה ירוקים וידידותיים לסביבה, רצוי ומומלץ ביותר להשתמש בחומרים שניתן להטמיעם בשורשים ולא לרססם ריסוס חיצוני. על מנת להעצים את האפקטיביות של ההדברה יש לחזור פעם נוספת על הריסוס תוך עשרה עד 14 ימים ועל פי הצורך להמשיך עד לסילוקו  של המזיק מהגינה.

מתי רצוי להזמין מדביר מקצועי ?
שיקולים שונים עשויים להניע אנשים להזמין מדביר מקצועי ושיקולם אחרים עלולים להניא אותם מהזמנתו... 
בכל מקרה שבו אתם מתקשים להתמודד בכוחות עצמכם ובעיקר באמצעים המוגבלים העומדים לרשותכם, רצוי ומומלץ להזמין מדביר מקצועי.  חברת הדברות מקצועית, שעם אנשיה נמנים מדבירים מאומנים ומיומנים בכל סוגי ההדברות בכלל ובשימוש בשיטות ובאמצעים של הדברה ירוקה בפרט ישמחו להיקרא לביתכם ולייעץ לכם כיצד להתמודד טוב יותר עם המזיקים. מובן שהם ישמחו גם להדביר את המזיקים.
היתרון של מדביר מקצועי הוא בכלים שבהם הוא יכול לרסס הן את הגינה עצמה ואת את המקומות הסמוכים לה העלולים לשמש מקור לדגירת מזיקים ולהתרבותם, כגון פתחי ביוב. בכל מקרה, גם אם יידרש שימוש בחומר הדברה המכיל מרכיב כימי – המינון שלו זעום ונמוך ביותר והיתרון שלו הוא בפגיעה ממוקדת, ייעודית ונקודתית במזיק שמהווה את המטרה להדברה.

 • מבצעי העונה
  • קצת עלינו
   • גינות גג
    • טיפים
     • אזורי פעילות
      שם:
      טלפון:
      עיר:
       

      ראשי

      המלצות

      מבצעים

      גלריה

      צור קשר

      מבצעי העונה

      קצת עלינו

      גינות גג

      טיפים 
      אזורי פעילות
       
      גננים
      גנן
      גננים לפי אזור
      גינה
      עיצוב גינה

      דירות ברחובות

      גיזום עצים

      כריתת עצים

      תכנון גינה
      תאורת גינה
      הקמת גינה
      גינה מעוצבת
      גינת גג
      אחזקת גינה
      בניית גינה
      גינות

      גינות נוי
      בניית גינות 

      ריהוט גן

      עיצוב גינות
      תכנון גינות
      הקמת גינות
      גינות מעוצבות
      גינות גג
      אחזקת גינות
       
      גינון
      עיצוב גינון

      גינון גגות
      כלי גינון
      ציוד גינון
      עבודות גינון
      אדריכלות נוף
      עיצוב גנים
      תכנון גנים
      עיצוב גן
      אדריכל נוף

      שיתופי פעולה

      האתר הינו אתר פרסומי המאגד בתוכו בעלי מקצוע מהתחום. אין בעלי האתר ומחברי התכנים השונים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות עבודתם של בעלי המקצוע או שימוש במידע המופיע באתר. האתר שייך לחברת תותח האינטרנט בע"מ, Totach Internet LTD

       © כל הזכויות שמורות. השימוש כפוף לתקנון האתר   |   עיצוב אתרים: סטודיו פאולה