איך לשמור על גינה בהשקעה מינימלית

כדי לשמור על הגינה הפרטית מטופחת ויפה יש לטפל בה באופן קבוע ולהשקיע בתחזוקתה. באמצעות תכנון מראש של עיצוב הגינה אפשר לתכנן צעדים שמאפשרים להשקיע מינימום תחזוקה והוצאות שוטפות תוך שמירה על הגינה יפה ופורחת. מכיוון רצוי להשקיע במוצרי גינה איכותיים המחזיקים מעמד לאורך זמן, העלויות הראשוניות יכולות להיות גבוהות במקצת, אך יש לזכור שהמטרה היא להקים גינה שיכולה להתפתח לאור זמן במינימום השקעה.   

השקעה בהשקיית הגינה

מערכת השקייה אוטומטית מאפשרת לווסת את כמות המים בהתאם לסוג הצמחים, לקבוע את שעות ומשך ההשקייה ועוד. מומלץ לרכוש מערכת השקייה איכותית וקלה לתפעול ולמקם אותה באזורי גינה נוחים לגישה. לפני רכישת המערכת רצוי לבדוק את התאמתה לגינה. כדי לחסוך במים אפשר להשקיע בהתקנת מערכת השקייה חסכונית או לתכנן את הגינה באופן שנדרשת כמות מינימלית של השקייה (למשל באמצעות שתילת צמחייה הצורכת מעט מים או באמצעות חיפוי הקרקע).

טיפול מקדים באדמת הגינה

כדי להכין תשתית בריאה להתפתחות הצמחייה בגינה מומלץ להתחיל בסילוק את הפסולת העמוקה שיכולה להפריע לצמיחת השורשים ובניקוי השטח משיחים יבשים וכדומה. כמו כן רצוי להדביר את הגינה מפני עשבים ומזיקים (מומלץ להשתמש בהדברה שאינה מזיקה לסביבה). דישון האדמה לקראת השתילה הראשונה הוא פעמים רבות צעד מומלץ.

בחירה בצמחייה המתאימה

כדי לחסוך בהשקעה בגינון השוטף ניתן לוותר על צמחייה שאינה עמידה ושדורשת השקעה בגינון ולבחור את הצמחייה שמשתלבת בקלות בגינה - שיחים עמידים לפגעי מזג אויר, צמחי תבלין מקומיים וכדומה. את הצמחים רצוי לשתול במרחק מה זה מזה כדי לאפשר להם להיקלט ולהתפתח.

גינה פורחת וחסכונית כל השנה

כדי ליצור גינה הפורחת כל עונות השנה אפשר לשלב צמחייה חד-שנתית עם רב-שנתית – את הפרחים החד-שנתיים אפשר לשתול בכדים ובאדניות כדי להוסיף ססגוניות מקסימה לגינה. צמחייה רב-שנתית רצוי לשתול בהתאם לסוג הצמח ולהתאמתו לסוג התאורה והקרקע.

שטחים ללא צמחייה

חיפוי שטחי גינה ללא צמחייה מאפשר לעצב אזורים אלה באופן דקורטיבי ובמינימום השקעה בתחזוקה. רצוי לחפות את הקרקע עם יריעות הגנה מיוחדות לפני פיזור חיפוי אבני החצץ או חלוקי הנחל. אפשר לעצב את השטח המחופה עם ספסלים, כדים ומתקני גינה.

השקעה בהתקנת בריכת נוי

להתקנת בריכת נוי מומלץ לרכוש את האביזרים הנכונים והמתאימים כגון משאבה המותאמת לגודל ולסוג הבריכה. לתאורה חשיבות רבה בעיצוב בריכות גינה. נורות לד מתאימות לתאורת גינה לילית, הן חסכוניות ומפיצות אור נעים וניתן למקם אותן בתוך הבריכה ובגובה הקרקע. התקנת מערכת תאורה אוטומטית מאפשרת חיסכון בהוצאות החשמל מכיוון שניתן להפעיל אותה בטווחי זמן מוגדרים.

שימוש בחומרים טבעיים וממוחזרים

חומרים ממוחזרים וטבעיים ניתן לרכוש בעלות נמוכה יחסית, הם משתלבים להפליא בעיצוב גינות, לדוגמה אופניים ישנים או סולם שיכולים להפוך למתקנים לכדים ולעציצים.

השקעה בגינון עונתי

גינון עונתי שכולל הדברת עשבים, גיזום עצים ושיחים, דישון ושתילה מאפשר להשאירה מטופחת לאחר עונות יובש או קור. אפשר לבצע גינון מינימלי כגון גירוף עלים יבשים או ניכוש עשבים באופן עצמאי אך אין זה מומלץ להזניח את התחזוקה העונתית ולצורך כך אפשר להיעזר בבעלי מקצוע.


גינה

 • מבצעי העונה
  • קצת עלינו
   • גינות גג
    • טיפים
     • אזורי פעילות
      שם:
      טלפון:
      עיר:
       

      ראשי

      המלצות

      מבצעים

      גלריה

      צור קשר

      מבצעי העונה

      קצת עלינו

      גינות גג

      טיפים 
      אזורי פעילות
       
      גננים
      גנן
      גננים לפי אזור
      גינה
      עיצוב גינה

      דירות ברחובות

      גיזום עצים

      כריתת עצים

      תכנון גינה
      תאורת גינה
      הקמת גינה
      גינה מעוצבת
      גינת גג
      אחזקת גינה
      בניית גינה
      גינות

      גינות נוי
      בניית גינות 

      ריהוט גן

      עיצוב גינות
      תכנון גינות
      הקמת גינות
      גינות מעוצבות
      גינות גג
      אחזקת גינות
       
      גינון
      עיצוב גינון

      גינון גגות
      כלי גינון
      ציוד גינון
      עבודות גינון
      אדריכלות נוף
      עיצוב גנים
      תכנון גנים
      עיצוב גן
      אדריכל נוף

      שיתופי פעולה

      האתר הינו אתר פרסומי המאגד בתוכו בעלי מקצוע מהתחום. אין בעלי האתר ומחברי התכנים השונים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות עבודתם של בעלי המקצוע או שימוש במידע המופיע באתר. האתר שייך לחברת תותח האינטרנט בע"מ, Totach Internet LTD

       © כל הזכויות שמורות. השימוש כפוף לתקנון האתר   |   עיצוב אתרים: סטודיו פאולה