גידול ביתי בסביבה אורבנית

מי שגר בכפר או במושב יכול ליהנות מנוף פסטורלי ושקט יותר מאשר בעיר, מאויר נקי יותר ומאווירה רגועה יותר אך לא רק. אם הוא גם בבית קרקע הוא יכול לגדל סביב הבית צמחים מסוימים וירקות למאכל, מה שיותר מורכב בסביבה אורבנית. בעיר יש פיח ועשן שלא מוסיפים בריאות לצמחים, אך הבעיה הגדולה יותר היא המגורים – ברוב המקרים מדובר על מגורים בבניין קומות ללא חצר צמודה כך שהגידול הופך לכמעט בלתי אפשרי. כמעט אמרנו? נכון, עם קצת מוטיבציה והשקעה ניתן לגדל גם בסביבה אורבנית צמחים שונים ואפילו ליהנות מזה.

אילו צמחים ניתן לגדל בבית?

גידול ביתי בסביבה אורבנית מתייחס בעיקר למרפסת או לחצר הבית אם מדובר על בית פרטי. גידול ביתי למי שעושה זאת כתחביב מומלץ שיהיה של צמחים שלא דורשים עבודה רבה ולא דורשים השקיה מרובה בשביל שהם באמת יצמחו גם כשאין ממש זמן לטפל בהם. בין הצמחים שמומלץ לגדל הם החסה שקלה לגידול, העלים הירוקים למיניהם כמו כרוב ירוק, עלי בייבי, מנגולד ואחרים, עגבניות שרי שהצמיחה שלהם היא מהירה מאוד, סלרי, מלפפונים ואחרים. צמחים שדורשים שטח נרחב יחסית כמו גם טיפול אינטנסיבי יותר כמו צנון וקולורבי לא מומלצים לגידול ביתי.

בחירת המיקום – שמש או צל?

גידול ביתי יכול להיות אם כן במרפסת או בחצר כמו ברוב המקרים ויכול להיות בתוך הבית. אך חשוב להבין שיש צמחים שצריכים שמש מספר שעות ביום ויש כאלו שחשיפה ארוכה מידי לשמש עלולה להזיק לכם. ולכן, אל תבחרו את מיקום הצמחים רק בהתאם למה שנוח לכם אלא לימדו על הצמחים הללו ועל כמות החשיפה שלהם לשמש בכדי שהם יצמחו בצורה תקינה.

גידול הידרופוני ביתי

אחד הטרנדים המשמעותיים בעולם החקלאות הוא הגידול ההידרופוני. הסיבה פשוטה, חוקרים גילו שרוב הצמחים ניזונים מיונים פשוטים שיש במים והם לא חייבים שתהיה אדמה סביבם. למעשה, האדמה היא רק מעין "ספוג" לאותם חומרים שקיימים במים ורוב הצמחים יכולים לגדול בצורה תקינה גם בלעדיה. כיום יש מערכות הידרופוניות שונות לגידול ביתי כך שכבר לא חייבים לגור בכפר או במושב אלא צריך רק להקצות למערכת הזו מקום בבית, וכך ניתן לגדל צמחים רבים בשיטה זו ולהפוך את הבית למעין גינה קטנה. חשוב לדעת שיש צמחים שמתאימים יותר לגידול הידרופוני ביתי מאשר אחרים, וכדאי לבחור בהם על פני אלו שפחות מתאימים.

לגור בעיר ולהרגיש בכפר...

גידול ביתי בסביבה אורבנית הוא לא בגדר חלום. הוא אפשרי ויש דרכים שונות ורעיונות שונים שניתן ליישם בשביל להפוך את הבית לירוק יותר ונעים יותר, וכמובן בשביל לגדל בו ירקות וליהנות מטעמם הטרי ומהבריאות שלהם. כל מה שצריך הוא לבדוק לברר איך לעשות את זה בצורה נכונה, וקדימה לעבודה!

 • מבצעי העונה
  • קצת עלינו
   • גינות גג
    • טיפים
     • אזורי פעילות
      שם:
      טלפון:
      עיר:
       

      ראשי

      המלצות

      מבצעים

      גלריה

      צור קשר

      מבצעי העונה

      קצת עלינו

      גינות גג

      טיפים 
      אזורי פעילות
       
      גננים
      גנן
      גננים לפי אזור
      גינה
      עיצוב גינה

      דירות ברחובות

      גיזום עצים

      כריתת עצים

      תכנון גינה
      תאורת גינה
      הקמת גינה
      גינה מעוצבת
      גינת גג
      אחזקת גינה
      בניית גינה
      גינות

      גינות נוי
      בניית גינות 

      ריהוט גן

      עיצוב גינות
      תכנון גינות
      הקמת גינות
      גינות מעוצבות
      גינות גג
      אחזקת גינות
       
      גינון
      עיצוב גינון

      גינון גגות
      כלי גינון
      ציוד גינון
      עבודות גינון
      אדריכלות נוף
      עיצוב גנים
      תכנון גנים
      עיצוב גן
      אדריכל נוף

      שיתופי פעולה

      האתר הינו אתר פרסומי המאגד בתוכו בעלי מקצוע מהתחום. אין בעלי האתר ומחברי התכנים השונים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות עבודתם של בעלי המקצוע או שימוש במידע המופיע באתר. האתר שייך לחברת תותח האינטרנט בע"מ, Totach Internet LTD

       © כל הזכויות שמורות. השימוש כפוף לתקנון האתר   |   עיצוב אתרים: סטודיו פאולה