עיצוב הגינה הביתית באמצעות אדריכל נוף

 

אדריכלות נוף היא תחום באדריכלות, העוסק בנושא של תכנון מרחבים פתוחים כמו גינות ציבוריות, פארקים, כיכרות, גינות פרטיות ועוד. אדריכלות נוף קשורה קשר הדוק באדריכלות של מבנים ויחד יש לשתיים השפעה על המראה של הנוף הסובב אותנו - מבנים וגנים כאחד.

 

אנשים רבים שמתכננים לבנות בית פרטי או שרוצים לשפץ בית קיים פונים לאדריכל מבנים כדי לתכנן את המבנה או השיפוץ, ומשקיעים הרבה אוד משאבים ואנרגיה בעיצוב הבית לפרטיו הקטנים ביותר, אך רבים שוכחים לקחת בחשבון גם את תכנון הגינה. הגינה היא חלק חיוני מהבית, לא פחות חשוב מהסלון או חדרי השינה. היא משמשת כמקום מפלט למנוחה בסופו של יום עמוס, וכמקום מפגש לאירוח של חברים או משפחה. הגינה הביתית צריכה להיות מקום אסתטי ומטופח, המשקף את האופי של האנשים החיים בה, ולענות על כל צורכיהם, ממש כמו יתר חלקי הבית. בדומה לתכנון מבנה הבית, גם עיצוב הגינה דורש השקעה ותכנון מוקדם, ולכן רצוי להיעזר באנשי מקצוע כמו אדריכל נוף או מעצב גינות שיוכלו לעצב את הגינה הפרטית שתמיד רצינו ולהפוך אותה לגן עדן שחלמנו עליו.


אלמנטים שיש לקחת בחשבון כשמתכננים גינה

לפני שניגשים לעיצוב הגינה, כדאי להתייעץ עם אדריכל נוף או מעצב גינות שיעזור לנו להגיע לעיצוב המתאים לנו ביותר. לשם כך יש לקחת בחשבון מספר דברים כמו למשל: מהו התקציב העומד לרשותכם, מהו הטעם האישי שלכם, אילו צמחים או פרחים אתם אוהבים, אילו אלמנטים הייתם רוצים לראות בגינה (למשל- בריכת נוי, מפל, ספסלים, דקים ועוד) וכן על השימושים העתידיים שלה- האם הגינה תשמש רק לאירוח ומסיבות? או גם כאזור משחק לילדים? אולי זו גינת התרגעות ומנוחה בלבד?

 

לאחר איסוף נתונים כמו- גודל השטח המוקצה לגינה, כיווני אוויר ואור, סוג הקרקע וכד', יכין אדריכל הנוף שרטוט המכיל את תכנון הגינה וכולל חלוקה לאזורים שונים, כמו למשל- מדשאות, פרקטים, פינות ישיבה, שבילי גישה, סלעיות, בריכות וכד'. כל זאת בהתאם לטעם האישי ולתקציב של הדיירים.

 

בהמשך, בתיאום עם אדריכל הנוף, יש לבחור את הצמחייה שתשולב בגינה. בשלב בחירת הצמחייה יש לשים דגש על נתונים כמו סוג הקרקע, אזורי שמש וצל, צמחים עונתיים או צמחים רב-עונתיים, הרמוניה של צבעים, אופי התחזוקה ועוד. כמו כן ניתן לבחור אלמנטים עיצוביים שייתנו אופי לגינה כמו: דקים, ספסלים, פרגולות, סלעיות, אבני ריצוף, עציצים דקורטיביים, פסלים ועוד. לסיום יש לקחת בחשבון התקנה של מערכת השקיה איכותית ועמידה. על המערכת להתאים לתוואי הגינה וכן להיות נוחה וקלה לשימוש עבור הדיירים. בסופו של התהליך נקבל גינה מעוצבת ויפהפייה שתוכל לשמש אותנו לאורך שנים רבות, כל עוד נדאג להמשיך לטפח אותה ולשמור עליה.

 • מבצעי העונה
  • קצת עלינו
   • גינות גג
    • טיפים
     • אזורי פעילות
      שם:
      טלפון:
      עיר:
       

      ראשי

      המלצות

      מבצעים

      גלריה

      צור קשר

      מבצעי העונה

      קצת עלינו

      גינות גג

      טיפים 
      אזורי פעילות
       
      גננים
      גנן
      גננים לפי אזור
      גינה
      עיצוב גינה

      דירות ברחובות

      גיזום עצים

      כריתת עצים

      תכנון גינה
      תאורת גינה
      הקמת גינה
      גינה מעוצבת
      גינת גג
      אחזקת גינה
      בניית גינה
      גינות

      גינות נוי
      בניית גינות 

      ריהוט גן

      עיצוב גינות
      תכנון גינות
      הקמת גינות
      גינות מעוצבות
      גינות גג
      אחזקת גינות
       
      גינון
      עיצוב גינון

      גינון גגות
      כלי גינון
      ציוד גינון
      עבודות גינון
      אדריכלות נוף
      עיצוב גנים
      תכנון גנים
      עיצוב גן
      אדריכל נוף

      שיתופי פעולה

      האתר הינו אתר פרסומי המאגד בתוכו בעלי מקצוע מהתחום. אין בעלי האתר ומחברי התכנים השונים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות עבודתם של בעלי המקצוע או שימוש במידע המופיע באתר. האתר שייך לחברת תותח האינטרנט בע"מ, Totach Internet LTD

       © כל הזכויות שמורות. השימוש כפוף לתקנון האתר   |   עיצוב אתרים: סטודיו פאולה